O 7 Altcoin İçin Fiyatlar Yükselişte! İşte Sebebi

Son zamanlarda, yedi altcoin projesinin fiyatında yükseliş dikkat çekti. Özellikle Güney Kore merkezli Upbit’in altı altcoini listelemesiyle söz konusu kriptoların fiyatı arttı. Diğer yandan CRV isimli kripto para biriminin ekosisteminde yükseliş var. İşte detaylar…

Upbit, altcoin listelemesi duyurdu

Güney Kore’nin önde gelen kripto para borsası Upbit, altcoin listelemelerinde seçici davranmasıyla tanınıyordu. Ancak, Temmuz ayında Güney Kore’de yürürlüğe girecek olan bir yasa tasarısı nedeniyle borsa, son zamanlarda listelemelerini hızlandırdı. Bu yasa tasarısı, kripto para borsalarının listeleyebileceği altcoin türlerinde önemli kısıtlamalar ve şartlar getirecek.

Upbit, bu yasa tasarısına uyum sağlamak için Bitcoin Cash (BCH), GAS, GameBuild (GAME2), NEO (NEO), Solana (SOL) ve Thundercore (TT) gibi popüler altcoinleri listeleme kararı aldı. Listeleme haberinin ardından listelenen altcoinlerin grafiklerinde ani yükselişler gözlemlendi. Bu yükselişler, genel kripto para piyasasının bugün de büyük çoğunlukla kırmızı bölgede seyretmesi nedeniyle söz konusu altcoinlerin gün içi en yüksek fiyatlara ulaşmasını en azından şimdilik sağlayamadı.

Convex Finance’in fiyatı 24 saat içinde %100 arttı

Convex Finance (CVX), son 24 saat içinde %100’den fazla değer kazanarak dikkat çekici bir yükseliş trendine girdi. Bu yükselişe, büyük borsalarda rekor kıran işlem hacimleri eşlik etti. 16 Haziran’da kripto analisti Wu Blockchain, Binance’de CVX/USDT spot işlem hacminin 32 milyon doları aştığını ve bu platform için yeni bir günlük rekor olduğunu bildirdi. Aynı zamanda Bybit’te CVX USDT vadeli sözleşme işlem hacmi 120 milyon dolara ulaştı.

Bu yükseliş, kripto yatırımcısı CrediBULL Crypto’nun Convex Finance ile ilgili deneyimlerini paylaşmasıyla başladı. Yatırımcı, 2021 yılında CVX’i 5 dolar civarında satın almış ve iki haftalık “rüşvet” veya teşviklerden gelen yüksek APR sayesinde bir yıl içinde ilk yatırımını geri kazanmıştı. Bu rüşvetler, CVX sahiplerine ödenen ve fiyatı ile orantılı olarak artan yaklaşık %30 APR getiri sağladı. Bu sayede yatırımcı, anaparasını öngörülen süreden daha hızlı kurtarabildi.

CVX, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60 dolara ulaşmasına rağmen daha sonra 2 dolara kadar geriledi. Yatırımcı, bu düşüşten yararlanarak varlıklarını üç katına çıkararak son satın alımı 2 dolardan gerçekleştirdi. Halen %25 civarında olan APR’ye dayalı olarak yatırımcı, bir yıl içinde yatırımını tekrar kurtarmayı ve gelecekte yeni zirvelerden kar elde etmeyi umuyor.  Şu anda Convex Finance (CVX) şu anda 4,03 dolardan işlem görüyor ve 24 saatlik işlem hacmi 174.861.508,83 dolar. CVX, son 24 saatte %82,40 ve son yedi günde %68,87 arttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir